Skiën, wandelen & zeilen bij West-Spitsbergen
Deze reis is speciaal voor ervaren ski-bergsporters die de technieken beheersen om in besneeuwd alpien terrein veilig te kunnen stijgen en afdalen. Een typische skidag houdt skibeklimmingen in van bergtoppen van tussen de 700 - 850 m hoogte (vanaf zeeniveau) om daar vervolgens vanaf te skiën. Het totale hoogteverschil per dag kan meer dan 1000 m bedragen.
De reis in het kort
Deze reis begint in Longyearbyen, het administratieve centrum van Spitsbergen. Na het inschepen gaat de Rembrandt van Rijn richting de westkust, waar op verschillende plaatsen aan land gegaan wordt om historische plaatsen, rustplaatsen van walrussen te bezoeken en wandelingen over de nog besneeuwde toendra te maken. Verder naar het noorden wordt een tijdje langs de pakijsrand gevaren op zoek naar ijsberen en walrussen. Bovendien kunnen hier Zadelrobben en misschien zelfs een enkele Groenlandse walvis gezien worden.
Het plan is om door te varen naar de Raudfjord. Een fjord met een prachtig gletsjerfront waar ook vaak ijsberen te vinden zijn. Op het eiland Reindyrsflya kunnen mooie wandelingen gemaakt worden, waarschijnlijk met sneeuwschoenen. Daarna wordt teruggekeerd naar de westkust. Bij de 14e-Juligletsjer is duidelijk te zien dat deze gletsjer de afgelopen jaren sterk is teruggetrokken. Op de kliffen hebben de zeevogels inmiddels hun plaats in de kolonie weer ingenomen.
Als laatste wordt een zijarm van de Isfjord bezocht. Hier zijn prachtige gevormde bergen waar, in de beschutting al heel vroeg planten tot ontwikkeling komen.
De reis eindigt in Longyearbyen.